KWS
   
 

Vítejte na stránkách Roberta Švece

Pro každého něco

Můj region se skládá ze dvou částí, vlastně jsou to regiony dva – velký kus středních Čech a kousek Čech západních. Obě tyto oblasti mají společné charakteristické rysy, zároveň se však v lecčem různí.

Charakteristická pro obě součásti je bezpochyby rozmanitost a zajímavost. Na své si určitě přijdou milovníci historie, turisté, cyklisté, vodáci… Nachází se zde velká řada turistických destinací. Královnou v daném směru je jistě Praha se svou plejádou starobylých staveb (Pražský hrad, Vyšehrad, Národní divadlo atd.) i moderních atrakcí. Historické centrum Prahy patří dokonce mezi památky světového významu zapsané na seznamu UNESCO. Velkému zájmu návštěvníků se těší také hrady Karlštejn, Křivoklát, Točník, Radyně, obklopené nádhernou přírodou. Turistickými lákadly jsou též zámek Lány, nacházející se v překrásné oboře, a cisterciácký klášter v Plasích spolu s barokní perlou, poutním komplexem v Mariánské Týnici.

Milovníkům paraglidingu nemusím určitě představovat České středohoří s vrcholem Raná, poskytujícím ideální podmínky pro jmenovaný sport. Bohužel, ze vzduchu je velmi dobře vidět i trvalé poškození této nádherné krajiny způsobené povrchovou těžbou hnědého uhlí a velkou koncentrací uhelných elektráren na malém prostoru (Tušimice, Počerady, Prunéřov).

Ze zemědělského hlediska se ovšem obě územní složky liší. Ve středočeské části (okresy Kladno, Rakovník, Chomutov, Louny, Praha, Beroun) je silně redukována živočišná výroba. Jsou tu ideální podmínky pro pěstování kukuřice na zrno. Území patří k velmi teplým a suchým teritoriím v rámci České republiky.

Naproti tomu část západočeská (okolí Plzně a okres Domažlice) si zachovala vysoké stavy skotu. Díky tomu je v daném regionu stabilita systému hospodaření na půdě daleko vyšší. Navíc je zde ve výstavbě a v provozu řada bioplynových stanic. V oblasti rychle roste plocha, na níž je pěstována kukuřice na siláž.

 

Máte problémy s pěstováním kukuřice nebo řepky?

Velmi rád vám pomohu.

 

Váš poradce

Robert Švec

Robert Švec

Mobil: 724 047 113
Odeslat e-mail

 

 

 

 

 


 
KWS